Medicula   >  Partnerzy  >  Becton Dickinson

Becton Dickinson

Firma BD rozpoczęła działalność ponad 110 lat temu w New Jersey w USA jako producent wyrobów medycznych. Od tego momentu BD stało się jedną z największych na świecie firm tego rodzaju, z rocznym dochodem przekraczającym 4 miliardy USD. Silne podstawy w postaci własnych, prawnie zastrzeżonych technologii czynią z BD wiodącego dostawcę produktów medycznych przeznaczonych do podawania leków, pobierania krwi, prowadzenia badań diagnostycznych, cytometrii przepływowej, terapii infuzyjnej, chirurgii, podawania znieczulenia, okulistyki, intensywnej terapii, immunizacji, akcesoriów do wyrzucania ostrych narzędzi oraz administrowania lekami.


BD Medical Systems
BD Medical Systems utrzymuje pozycję lidera w dostarczaniu igieł i strzykawek, wyrobów do terapii infuzyjnej, systemów wstrzykiwania insuliny i fabrycznie napełnianych systemów podawania leków dla firm farmaceutycznych. Oferuje najszerszą w branży linię ostrych narzędzi zaprojektowanych z myślą o bezpieczeństwie, a także produktów stosowanych w chirurgii, anestezjologii regionalnej i intensywnej terapii oraz produkty do wyrzucania ostrych narzędzi.

BD Consumer Healthcare
BD Consumer Healthcare zajmuje się produkcją asortymentu wyrobów i usług zaprojektowanych tak, by pomagać ludziom z cukrzycą żyć zdrowo. Gama strzykawek insulinowych BD Micro-Fine™, igły do penów i nakłuwacze noszą cechy najcieńszych i najkrótszych igieł na świecie, pomagając redukować dyskomfort związany ze wstrzykiwaniem insuliny i pobieraniem próbek krwi włośniczkowej.

BD Diagnostics - Preanalytical Systems
BD Preanalytical Systems oferuje kompletny system probówek, igieł, uchwytów do igieł i produktów bezpiecznych, które są optymalnie zaprojektowane i testowane pod kątem ograniczania błędu przedanalitycznego przez cały proces pobierania próbki i obchodzenia się z nią. Asortyment produktów BD Vacutainer™ obejmuje również pełną gamę produktów przeznaczonych do pobierania krwi w pediatrii oraz do pobierania krwi włośniczkowej.

BD Ophthalmic Systems
Produkty BD Ophthalmic obejmują dwie dobrze znane w okulistyce nazwy, BD Beaver™ i BD Visitec™. Asortyment produktów obejmuje rozległy zakres sterylnych wyrobów jednorazowego użytku i zestawów stworzonych specjalnie dla chirurga oka.

BD Biosciences
BD Biosciences oferuje produkty przeznaczone do badań klinicznych i zastosowań przemysłowych. Asortyment produktów obejmuje zaawansowane systemy do diagnostyki klinicznej dla laboratoriów stosujących cytometrię przepływową, fluorymetry do pomiaru małych objętości i techniki molekularne, jak również innowacyjne, nowoczesne instrumenty, odczynniki, systemy do hodowli komórkowej i sprzęt jednorazowego użytku dla potrzeb nauki i badań nad lekami.

BD Diagnostics - Diagnostic Systems
BD Clinical Diagnostics (Diagnostyka kliniczna) oferuje nowe rozwiązania z nowoczesnymi instrumentami do diagnostyki chorób zakaźnych, takimi jak linia automatycznych aparatów do badania posiewu krwi, identyfikacji bakterii oraz badania lekowrażliwości. BD Industrial Diagnostics (Diagnostyka przemysłowa) oferuje suche i gotowe podłoża, systemy identyfikacji bakterii, prace nad lekami, produkcję biofarmaceutyczną, monitoring środowiskowy oraz aplikacje QA/QC.

BD jest medyczną firmą technologiczną, obsługującą instytucje opieki zdrowotnej, naukowców, laboratoria kliniczne, przemysł i ogół społeczeństwa. BD produkuje i sprzedaje szeroki asortyment materiałów medycznych, wyrobów, sprzętu laboratoryjnego i produktów diagnostycznych.